Kadir Has Üniversitesi’nden öğrencilere YGS sonrası önemli tavsiyeler

Kadir Has Üniversitesi’nden öğrencilere YGS sonrası önemli tavsiyeler

ygs ile ilgili görsel sonucu

Kadir Has Üniversitesi’nden öğrencilere YGS sonrası önemli öneriler
12 Mart Pazar günü gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçları açıklanması’nın üzerine. Kadir Has Üniversitesi; YGS sonucunu öğrenen, LYS adayı öğrencilere önemli önerilerde bulunuyor.

1. LYS sonuçlarının yerleştirme puanına katkısı YGS’den daha fazladır. YGS puan türü ile öğrenci alan bir bölümü hedeflemiyorsanız sonuç ne olursa olsun zaman kaybetmeden yolunuza devam etmeniz gerekli.

2. LYS puan türü ile bir bölüme yerleşmeyi hedefleyen öğrenci için LYS sonrasında elde edeceği başarı sıralaması çok daha önemlidir; bu nedenle YGS başarı sırasını dikkate alarak olumlu ya da olumsuz değerlendirme yapması yanıltıcı olabilir.

3. Mutlaka bir hedefiniz olmalı, fakat hedefinizi belirlerken kendi akademik başarınızın, gösterdiğiniz veya göstereceğiniz ilginin farkında olun. Hedeflerinizi belirlerken gerçekçi olmaya özen gösterin.

4. Unutmayın ki, aldığı YGS sonucunu doğru değerlendiren ve bu doğrultuda asla çalışmayı bırakmayan aday, bu çalışmasının karşılığını her zaman alır.

5. Sizler için mühim olan; hayatta kendinizi görmek istediğiniz yeri çok iyi belirleyip, başta üniversite olmak üzere başarılı ve keyifli bir yaşam hayalini sürdürmek ve bunun için çok çalışmaktır.

 
 
Yorum Yapın

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Onur Aydoğdu

Rehber Öğretmen - Kişisel Gelişim Uzmanı - Öğrenci Koçu - Eğitim Uzmanı -

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Onur AYDOĞDU

Kırıkkale Üniversitesinde lisansını tamamlandı. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisansını başarı ile tamamladı ve uzman psikolojik danışman ünvanını alarak çeşitli kurumlarda uzman psikolojik danışman olarak çalışmış ergen ve yetişkinlere yönelik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti vermiştir.