Adana’da Ufka Yolculuk Sınavı’na 7 Bin 500 Kişi Katılımı Gerçekleşti

Adana’da Ufka Yolculuk Sınavı’na 7 Bin 500 Kişi Katılımı Gerçekleşti

 

Adana'da Ufka Yolculuk Sınavı'na 7 Bin 500 Kişi Katıldı, System.String[]

Adana’da Ufka Yolculuk Sınavı’na 7 Bin 500 Kişi Katılımı Gerçekleşti

Server Gençlik ve Spor kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ufka Yolculuk Meal Yarışması tamamlandı.
Bu yıl 5’incisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması  Adana ayağını  Adana Keşşaf Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirildi.

Bu sene rekor katılıma ulaşan yarışmaya  Türkiye genelinde 586 bin 600 kişi,  Adana’da ise 12 bin 870 başvuru yapıldı.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması sınavının bu yıl beşincisinin düzenlendiğini söyleyen  Adana Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Koordinatörü K.Ö, “Bundan 5 yıl önce başlayan bu yolculuk her yıl katlanarak büyümekte ve büyük bir heyecanla karşılanmaktadır. Bu senenin yarışma konusu Kur’an-ı Kerim Meali üzerine olmuştur. Yarışmamız 81 ilde, yaklaşık 853 ilçede ve birçok cezaevinde huzurlu ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiştir. Bu sene yarışmamıza  Türkiye genelinde 586 bin 600 kişi ve ilimizde 12 bin 870 kayıt yaptırmış ve başvuru sahiplerinin büyük çoğunluğu sınava katılmıştır.  Adana ilimizdeki katılım oranı her seneye göre daha da yükselerek 7 bin 500 katılımcı ile son beş yılın rekor seviyesine ulaştı.  Adana merkez ilçeleri başta olmak üzere 15 ilçede ve 93 okulda yapılan sınavda 550 civarında gözetmen görev almış, ayrıca okulların yanında 5 cezaevinde de sınavımız gerçekleştirilmiştir” şeklinde konuştu.

Ödül töreni mayısta

Türkiye genelinde 46 kişiye  Umre ödülü verdiklerini belirten Özdemir, “Yarışma sonucunda başarılı katılımcılara verilen umre hediyesinin ile bu yıl bir yarışmacımıza da Müslüman ülkelerinden herhangi birine seyahat hediye edilecek ve ilk 10’a giren yarışmacılarımıza her kategoride altın, para ve çeşitli ödüllerimiz olacak. Yarışmamız  Türkiye genelinde ÖSYM sisteminde çoktan seçmeli test usulüne göre yapılmıştır. Yarışma sorularının cevabı 1 Nisan 2017 Pazartesi günü itibariyle ‘ufkayolculuk.com’ web sitesinden yayınlanacak ve  22 Nisan itibariyle de kesin sonuçlar açıklanmış olacak. “Ufka Yolculuk” cennet yolculuğuna çevirdiğimiz tamamen gönüllülerce organize edilen bir yarışmadır” diye konuştu.

Özdemir ayrıca yarışmanın bu sene Kur’an-ı Kerim Meali konusunda yapıldığı, yarışmacıların, ‘Feyzü’l-Furkan Kur’an-ı Kerim Meali  Hasan Tahsin Feyizli’, ‘Kur’an-ı Kerim Meali Türkiye Diyanet Vakfı, Kuranı Hakim ve Meali Kerim Hasan Basri Çantay’ ve ‘Kur’an-ı Kerim Meali  Ömer Nasuhi Bilmen’ kitaplarından herhangi birisinden sorumlu tutuldukları bilgilerini verdi.

Server Gençlik ve Spor kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ufka Yolculuk Meal Yarışması “A kategorisi (6-10 yaş arası), B kategorisi (10-14 yaş arası), C kategorisi (14-19 yaş arası), D kategorisi (19-30 yaş arası), E kategorisi (30 yaş üstü), F kategorisi (ihtisas), H kategorisi online ve İngilizce kategorisi olmak üzere sekiz kategoride, çoktan seçmeli test usulünde gerçekleştirildi.

Yorum Yapın

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Onur Aydoğdu

Rehber Öğretmen - Kişisel Gelişim Uzmanı - Öğrenci Koçu - Eğitim Uzmanı -

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Onur AYDOĞDU

Kırıkkale Üniversitesinde lisansını tamamlandı. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisansını başarı ile tamamladı ve uzman psikolojik danışman ünvanını alarak çeşitli kurumlarda uzman psikolojik danışman olarak çalışmış ergen ve yetişkinlere yönelik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti vermiştir.